Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Autor: - 18 kwietnia 2016 - Blog

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

No właśnie, jak? Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi? Zaskakujące jest to, że nie jest to sztuka bardzo trudna. Przyzna to każdy, kto przeczyta książkę Dale’a Carnegie’go.

Biblia komunikowania

Autor prezentuje w swojej książce trzydzieści praktycznych rad. Wszystkie podpiera przykładami “z życia wziętymi”. Udowadnia, że możemy je zastosować w przypadku własnych dzieci, przyjaciół, pracowników, klientów, po prostu wszystkich. Rady dzielą się na cztery części:
Pierwsza: Podstawowe techniki kontaktów z ludźmi, mówi o rzeczach wydawałoby się najbardziej oczywistych. Dlaczego nie powinniśmy krytykować i potępiać ludzi, jak wzbudzić w nich szczere chęci, jak wyrażać uznanie.
Tytuł drugiej części to Sześć sposobów, które sprawią, że ludzie będą cię lubić. Mówi sam za siebie.
Rozdział trzeci Jak przekonać innych do twojego sposobu myślenia to “wyższa szkoła jazdy”.
Część czwarta natomiast: Bądź przywódcą: jak zmienić ludzi nie zrażając ich i nie zniechęcając, opanowana w całości, daje nam gwarancję sukcesu w relacjach międzyludzkich.

Książka, która zmienia życie

Dla mnie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi jest biblią komunikowania. Do końca życia będę pamiętał jak na mnie wpłynęła i jak do mnie trafiła po raz pierwszy. Piszę po raz pierwszy, ponieważ wracam do niej często.
Miałem wtedy 25 lat i zainspirowany ideą wyznaczania sobie dalekosiężnych celów zaplanowałem kolejne 10 lat. Podzieliłem się tą informacją z człowiekiem, którego uważałem za mojego mentora. Wysłuchał, pochwalił, po czym podszedł do półki z książkami chwycił właśnie Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi i powiedział, że po zapoznaniu się z tą publikacją będzie mi łatwiej osiągnąć moje cele. Miał rację. Ta książka zmieniła moje podejście do ludzi. A, jak się okazuje, cokolwiek chcesz osiągnąć, właśnie inni ludzie są Ci do tego potrzebni. Dlatego gorąco polecam tę właśnie książkę. Minęło już 8 lat od mojego spotkania z nią i nadal jest w mojej ocenie number one! Jestem przekonany, że i na Tobie zrobi podobne wrażenie.