Wyróżnij się albo zgiń

Wyróżnij się albo zgiń

Autor: - 22 lipca 2015 - Blog

Wyróżnij się albo zgiń

Wyróżnij się albo zgiń … w stosie wizytówek.

Poranna rozmowa ze znajomą na temat osoby, którą oboje znamy zainspirowała mnie do napisania o bardzo drobnym, niewiele kosztującym zachowaniu, które może pomóc Ci wyróżnić się spośród całych hord ludzi, których dzisiejszy przedsiębiorca poznaje na każdym kroku.

Jakieś dwa lata temu występowałem w roli prelegenta podczas kobiecego eventu w Bydgoszczy. Poznałem tam bardzo przedsiębiorcze kobiety. Mniej więcej 60. Nic dziwnego, że już po kilku dniach w mojej pamięci zacierały się imiona, nazwiska, firmy. Cóż, tak bywa. Więcej o tym zjawisku możesz przeczytać tutaj oraz tutaj.

Po jakimś czasie, kiedy pamiętałem już w zasadzie niemal tylko organizatorki (w końcu to one mnie zaprosiły i znaliśmy się wcześniej) odebrałem połączenie telefoniczne z nieznanego numeru.
– Artur Sójka, słucham.
– Dzień Dobry Arturze, nazywam się ……………….., poznaliśmy się podczas Konferencji Biznes Baby w Bydgoszczy i dzwonię, żeby życzyć Ci miłego dnia.
– yyyyy, dziękuję, wzajemnie.
– No to, miłego dnia.
– I tyle? Tylko? Nic mi nie chce Pani sprzedać?
– Nie. Codziennie dzwonię do pięciu osób, które miałam szczęście spotkać na swojej drodze, aby życzyć im miłego dnia. Lubię, kiedy ludzie się uśmiechają i taki jest mój cel.

Zamurowało mnie. Uśmiechałem się już do końca dnia.

Pamiętaj więc: wyróżnij się i zostań zapamiętany, albo zgiń wśród zapomnianych, jedynie raz w życiu widzianych ludzi.