Uniwersalny trening personalny

Uniwersalny trening personalny

Autor: - 19 września 2016 - Blog

Uniwersalny trening personalny

W życiu nie pomyślałbym, że umieszczę recenzję książki autorstwa m.in. Ewy Chodakowskiej na moim biznesowym blogu. A jednak. Życie potrafi zaskakiwać.

Dlaczego taka książka tutaj

Na to pytanie odpowiadam we wpisie pt. Szlachetne zdrowie … . Bardzo pokrótce: doszedłem do wniosku, że bez zadbania o zdrowie nie jesteśmy w stanie zadbać o swój biznes. Prędzej czy później powalą nas na kolana choroby. Na początku pewnie te mniej groźne, eliminujące nas z biznesu na tydzień bądź dwa. Ale to tylko ostrzeżenia. Później może być gorzej. Chyba, że zaczniemy temu zaradzać już dziś. A że, nienawidzę chodzić na siłownię, nie lubię (i ze względów na dawną kontuzję nie bardzo mogę) biegać, pływanie i jazda na rowerze mnie nudzą, od jakiegoś czasu szukam aktywności fizycznej dla siebie. Takiej, która pomoże mi zachować zdrowie, wrócić do optymalnego składu ciała (mięśnie vs tkanka tłuszczowa) i jednocześnie nie będzie zniechęcająca, pozwoli mi wykonywać ją w miarę komfortowo. I właśnie z tych powodów postanowiłem kupić książkę o której piszę i przetestować ćwiczenia w domu, na własną rękę.

Uniwersalny trening personalny

Książka Ewy Chodakowskiej, Lefterisa Kavoukisa i Tomasza Choińskiego wydaj się być strzałem w dziesiątkę (pewności nie mam, bo nie czytałem innych pozycji poświęconych tej tematyce). Jest to pozycja, która ambitnej osobie dostarczy podstawowej wiedzy na temat aktywności fizycznej jako takiej, podstaw prawidłowej diety, motywacji, sprzętu potrzebnego do ćwiczeń w domu, samego treningu oraz monitorowania jego wyników. Stworzona jest wg mnie przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają. Jej wielkimi zaletami są proste opisy, wielość ilustracji (szczególnie przydatna cecha przy opisie ćwiczeń) oraz tabele z sugerowanymi treningami (zestawienia ćwiczeń i ich zalecana liczba powtórzeń).

Nie rozwodząc się zbytnio: ja już znalazłem sposób na uprawianie sportu dla siebie. I szczerze polecam.