Strach przed odrzuceniem

Autor: - 15 stycznia 2013 - Blog

Strach przed odrzuceniem

Właśnie przeczytałem artykuł dr. Ivana Misnera pt. Fear of Rejection.

Założyciel BNI opisuje w nim sytuację z 1994 roku (od 9 lat BNI już istniało), kiedy to siedział w aucie sparaliżowany strachem. Auto stało przed księgarnią. Dr I. Misner chciał zanieść do niej książkę swojego autorstwa “The World’s Best Known Marketing Secret” i poprosić o zakup kilku egzemplarzy. Jednak opanował go strach przed odrzuceniem. Już miał odjeżdżać, kiedy pomyślał: “Co się stanie, jeśli mi odmówią? Nic się nie zmieni. Nie sprzedają mojej książki teraz i nie będą sprzedawać. A co się stanie, jeśli się zgodzą? Zaczną ją sprzedawać”. Jak widać możesz nie robić nic i nic się nie zmieni. Tylko podejmując działanie masz szansę na pozytywny wynik!

Kiedy więc ostatnio opanował Cię strach przed odrzuceniem i: – nie zaprosiłeś gościa na spotkanie Twojego zespołu sprzedażowego, Twojej grupy BNI – nie zarekomendowałeś swojego partnera z BNI.

Kiedy znów się pojawi, przypomnij sobie te kilka zdań, bo Givers Gain: jeśli chcesz, aby inni przełamali swój strach przed odrzuceniem dla Ciebie, Ty powinieneś zrobić to dla nich. Im więcej od Ciebie dostaną, tym bardziej będą Ci wdzięczni i tym łatwiej będzie im przełamywać swój strach dla Ciebie! Zawsze zaczynaj od siebie.

fot. notsogoodphotography