Sposoby zarabiania pieniędzy

Sposoby zarabiania pieniędzy

Autor: - 16 grudnia 2013 - Blog

Sposoby zarabiania pieniędzy

Skoro to blog o networkingu, chodzi oczywiście o sposoby zarabiania pieniędzy za pomocą swojej sieci kontaktów, organizacji biznesowych, networkingowych i rekomendacji biznesowych.

Cztery sposoby

Pisałem już, że organizacje networkingowe nie działają w taki sposób, jak większość osób próbuje je wykorzystywać. Dziś więc wypadałoby zgłębić temat dlaczego warto do nich przynależeć i jak z nich korzystać. Są cztery sposoby.

Grupa zakupowa

Pierwszy sposób zarabiania pieniędzy w organizacjach biznesowych, networkingowych oraz rekomendacyjnych pojawia się zawsze. Nie można jednak traktować go jako główną korzyść. Są to zakupy wewnętrzne członków organizacji. Takie sytuacje pozwalają sprawdzić się nawzajem partnerom, nabrać do siebie i swoich usług zaufania. Jeśli jednak źle się do tego zabierzesz i spróbujesz sprzedawać aktywnie swoje produkty i usługi odniesiesz przeciwny do zamierzonego skutek.
Zazwyczaj zakupy wewnętrzne członków Twojej organizacji dadzą Ci zaledwie 10-20% sprzedaży wygenerowanej przez tę organizację.

Rekomendacje zewnętrzne

Clou uczestnictwa we wszelakich organizacjach w których występuje networking to rekomendacje zewnętrzne, czyli sytuacje w których partner z organizacji rekomenduje Cię do swojego znajomego spoza niej. Poznajesz wtedy nową osobę i masz szanse na nowy biznes. W związku z tym, że każdy z nas ma jakieś 150 ciepłych relacji, każdy z członków naszej organizacji jest szansą na 150 biznesów dla nas. Oczywiście to tylko teoria, bo przecież nie każdy potrzebuje naszych usług. Ale niech to będzie tylko 10 biznesów od każdego z członków 20, 30, 40-sto osobowej organizacji. Jest przy czym pracować. I właśnie to sprawia, że rekomendacje zewnętrzne to sposób na zarobienie 50-60% pieniędzy wygenerowanych przez organizację.

Businesspeople holding piggybanks.

fot. Passive Income Dream.com

Market z super-usługami

W każdej organizacji pojawiają się też goście. Którym oczywiście NIE wolno sprzedawać … chyba, że sami poproszą. Jeden z moich pierwszych w karierze klientów postanowił skorzystać z moich usług będąc gościem na spotkaniu BNI Eagles. Był moim klientem przez około 6 lat. Im bardziej jest znana Twoja organizacja, im większe jest jej oddziaływanie na lokalnym rynku, im ma mocniejszą markę, im bardziej jest etyczna, tym częściej będą pojawiali się w niej przedsiębiorcy pragnący dobrych produktów i usług od sprawdzonych dostawców. Jeśli więc jesteś aktywnym członkiem BCC, Lewiatana, BNI czy Towarzystwa Biznesowego na pewno 10-20% pieniędzy wygenerowanych przez te organizacje dadzą Ci zarobić goście.

Efektywność osobista

Czwarty i niestety trudno mierzalny sposób zarabiania pieniędzy w networkingu wiąże się z Twoim rozwojem osobistym. Im dłużej ćwiczysz networking, przyswajasz i wdrażasz nową wiedzę, tym sprawniejszy będziesz także poza organizacją. Zauważysz z pewnością, że łatwiej Ci się rozmawia z klientami, częściej Cię polecają, łatwiej Ci przekonać ich do zakupu Twoich rozwiązań.

Sposób z gwiazdką

Niektóre organizacje tworzą kluby/grupy w różnych miastach, czy nawet w tym samym. Fakt jest taki, że jest takich klubów więcej niż jeden. Zdarza się, że w jednym z klubów jest reprezentant rzadko spotykanej branży. Jeśli dobrze zarządzi relacjami będzie mógł robić interesy z członkami innych grup swojej organizacji.

Nie stać Cię na amatorstwo

No i co teraz, kiedy wiesz już, że można w organizacjach networkingowych (szeroko rozumianych) zarobić? Czas brać się do pracy i stworzyć system. Nie stać Cię na amatorstwo. Jeśli chcesz zarabiać musisz na to zasłużyć swoim profesjonalnym podejściem.

fot. epSos.de