No more cold calling

Autor: - 18 kwietnia 2016 - Blog

No more cold calling

No more cold calling to nazwa firmy, motyw przewodni w biznesie i oryginalny tytuł książki królowej referencji, Joanne S. Black.

Dlaczego warto przeczytać

Działająca w biznesie od 35 lat Joanne S. Black wypracowała autorski model sprzedaży przez referencje. Wszystko dlatego, że miała już powyżej uszu zdobywania klientów za pomocą cold calling, poprzez co rozumie wszelkie kontakty z klientami, którzy na nie nie czekają. Referencje, czyli tzw. ciepłe kontakty są czymś wprost przeciwnym i w tym właśnie Black upatruje sukcesów firm.

Sprzedaż przez referencje jest podręcznikiem, który każdego przedsiębiorcę nauczy jak sprawiać, by klienci przychodzili do niego. Nauczy, oczywiście pod warunkiem, że sami będą tego chcieli i zastosują się do 24 kroków, przedstawionych w książce. Samo przeczytanie podręcznika w niczym nie pomoże. Na bieżąco należy wykonywać zadane przez autorkę ćwiczenia i trenować, trenować, trenować …

Dlaczego przez referencje?

Przede wszystkim należy sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego sprzedaż przez referencje jest lepsza. Autorka odpowiada:
Procent rozmów zakończonych transakcją wzrośnie do 50 lub nawet 90.
Zbudujesz lepsze relacje z klientami. Zyskasz lojalnych stałych klientów, którzy będą polecać cię innym.
Klienci będą wiedzieć, dlaczego do ciebie przychodzą, więc skrócisz cykl sprzedaży. Nie będziesz musiał wyjaśniać, kim jesteś ani przekonywać, że warto z tobą współpracować.
Osłabisz lub wyeliminujesz konkurentów, ponieważ to ty będziesz wyznaczać standardy, a im pozostanie nadrabiać zaległości. Klienci, z którymi relacje będziesz pielęgnować, szybko wyjawią ci ważne informacje.

Przywołuje także badania firmy konsultingowej Huthwaite, z których wynika, iż 91 procent badanych w ogóle nie reaguje na nieoczekiwane wcześniej oferty, a 88 procent nie chce rozmawiać z telemarketerami.

Jeśli więc powyższe argumenty przekonały i Ciebie, koniecznie powinieneś przeczytać książkę Sprzedaż przez referencje.Po zastosowaniu się do rad autorki na pewno również chętnie powiesz: no more cold calling.